20.03.2014

Podczas gali konkursowej XXIII Szkoły Eksploatacji Podziemnej, która odbyła się 27 lutego w teatrze im Juliusza Słowackiego w Krakowie TAURON Wydobycie SA zdobył III miejsce w konkursie „Kopalnia roku” w kategorii „Najlepsza w roku 2013”.

Zwyciężyła LW Bogdanka. Na drugim miejscu ex aequo uplasowały się kopalnie Budryk i Marcel. Nagrody przyznawane podczas Szkoły Eksploatacji Podziemnej to najbardziej prestiżowe wyróżnienia w branży górniczej. Dla TAURON Wydobycie jest to drugie zwycięstwo z rzędu – w zeszłym roku zdobył II miejsce w kategorii „Największy postęp w 2012r.” W imieniu firmy dyplom odebrał wiceprezes zarządu dyrektor ds. technicznych Jerzy Wróbel: Jest to dla nas wielkie wyróżnienie i zaszczyt. Dziękujemy szanownej kapitule (w skład której wchodzą osoby znane i związane z branżą górniczą, naukowcy, praktycy z długoletnim doświadczeniem zawodowymorazlaureaci poprzednich edycji w kategorii „Osobowość”[przyp. aut.]) za tę nagrodę. To dowód na to, że starania wszystkich pracowników naszego przedsiębiorstwa w dążeniu do bycia najlepszą i najnowocześniejszą firmą nie idą na marne. Wręcz przeciwnie – są zauważane i doceniane podczas tak prestiżowych wydarzeń jak Szkołą Eksploatacji Podziemnej. Ta nagroda to motywacja do tego, aby starać się jeszcze bardziej i nie „osiadać na laurach”. TAURON Wydobycie SA stawia sobie zawsze ambitne cele i stara się osiągać je z poszanowaniem środowiska naturalnego oraz zasad zrównoważonego rozwoju. Dlatego jestem przekonany, że nasze dążenia zostaną docenione również w przyszłości.

Tegoroczna edycja SEP to ponad 500 uczestników, ponad 174 wystąpienia, a przede wszystkim interesujące warsztaty poświęcone tematyce skaningu laserowego. Uwagę przykuło też kilka innych sesji z ciekawymi referatami autorstwa przedstawicieli kopalń i przedsiębiorstw górniczych – mówi Jerzy Kicki przewodniczący komitetu organizacyjnego.

Przypomnijmy, żeSzkoła to obecnie jedna z największych w Polsce konferencji o tematyce górniczej, która od ponad 20 lat gromadzi każdego roku kilkaset osób w sposób czynny związanych z przemysłem wydobywczym w naszym kraju, a od kilku lat także i zagranicą. Uczestnikami Szkoły są zarówno przedstawiciele kopalń (kadra inżynieryjno-techniczna, a także ludzie z „ruchu”) i firm pracujących na rzecz górnictwa, jak i pracownicy wyższych uczelni oraz instytutów naukowo-badawczych.

Grafiki
Ustawienia plików cookies