24.04.2012

20 kwietnia br. w organizowanym przez Centrum Innowacji Wojewódzkiego Klubu Techniki i Racjonalizacji w Katowicach konkursie "Liderów Innowacji 2012" statuetkę odebrał w imieniu Południowego Koncernu Węglowego SA wiceprezes zarządu dyrektor ds. technicznych Jerzy Wróbel.

 

Tytuł ten cieszy, a zarazem motywuje do dalszej aktywności spółki w dążeniu do bezodpadowej produkcji. PKW otrzymało statuetkę i certyfikat za projekt "Ciągłej produkcji granulatów na bazie mułów węglowych z pras filtracyjnych". Jest to przedsięwzięcie prowadzone we współpracy z warszawskim Instytutem Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego, który również otrzymał w/w statuetkę i tytuł „Lidera Innowacji 2012”.

Przypomnijmy, iż na początku ubiegłego roku w naszym zakładzie górniczym Sobieski został zainstalowany pierwszy granulator, a w tej chwili trwają procedury przetargowe na podobną linię technologiczną dla libiąskiej Janiny. Przetwarzanie mułów, to ogromna korzyść dla firmy, ponieważ, zamiast kosztów zagospodarowania odpadu, staje się on jeszcze jedną ofertą dla odbiorców, szczególnie z kręgu energetyki.

 

 

                                                                                                                                                                                     BW

Grafiki
Ustawienia plików cookies