05.06.2018

Wędkowanie można uprawiać w każdym wieku. Sport ten cieszy się dużym zainteresowaniem wśród górników, a co za tym idzie także wśród ich dzieci. Już od kilkunastu lat NSZZ Solidarność ZG Sobieski organizuje zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka. Impreza ta z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

W sobotę 26. maja na stawie Grajdołek w Jeleniu spotkało się prawie siedemdziesięciu najmłodszych wędkarzy, aby wziąć udział w tegorocznej edycji Dnia Dziecka z wędkowaniem. Zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe: dzieci do lat dziesięciu oraz powyżej dziesiątego roku życia.

Po rozlosowaniu stanowisk młodzi wędkarze rozeszli się na swoje stanowiska, aby przygotować się do rywalizacji. Punktualnie o godzinie 10. Sędzia główny Janusz Pluta zasygnalizował rozpoczęcie zawodów. Zawody odbywały się metodą spławikową na jedną wędkę. Po dwóch godzinach arbiter zawodów dał sygnał do zakończenia rywalizacji i nastąpiło ważenie złowionych ryb.

Po zakończonym ważeniu poznaliśmy tegorocznych zwycięzców zawodów wędkarskich z okazji Dnia Dziecka. W kategorii dzieci do lat dziesięciu pierwsze miejsce zajął Dawid Nekwapil, który uzyskał 1065 pkt. Miejsce drugie zajęła Maja Głowaczewska z 1055 pkt. Na trzecim miejscu znalazł się Szymon Ślusarczyk zdobywając 850 pkt. W kategorii powyżej dziesiątego roku życia pierwsze miejsce na podium przypadło Piotrowi Fedak, uzyskał on 865 pkt. Tuż za nim uplasował się Łukasz Bożek z 645 pkt. natomiast trzecie miejsce przypadło Wiktorii Fedak, która zdobyła 535 pkt.

Pamiątkowe puchary dla pierwszych trzech wędkarzy z obu kategorii wręczali wspólnie Przewodniczący NSZZ Solidarność Zakład Górniczy Sobieski Waldemar Sopata, Dyrektor ds. Pracy Zakładu Górniczego Sobieski TAURON Wydobycie Tomasz Sporek oraz Zastępca Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Bogdan Biś. Każdy uczestnik zawodów otrzymał nagrodę rzeczową oraz paczki z łakociami.

Zawody współfinansowane były z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych Zakładu Górniczego Sobieski. Firma TAURON Polska Energia zadbała o gadżety dla najmłodszych.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania zawodów wędkarskich. Szczególne podziękowania kierujemy do gospodarzy stawu Grajdołek w Jeleniu, kołu PZW nr 94 Jeleń, niezawodnemu kucharzowi Zbyszkowi Olejarzowi, który zawsze zaspokaja wymagania kulinarne wędkarzy zarówno tych starszych, jak i młodszych. Przede wszystkim dziękujemy uczestnikom zawodów, którzy w duchu zdrowej rywalizacji bawili się w tę słoneczną sobotę. Wszystkim serdeczne Bóg Zapłać!!!

Dariusz Piechowicz

Ustawienia plików cookies