28.03.2018

W marcu br. w TAURON Wydobycie odbyły się dwie akcje krwiodawcze. Uczestniczyło w nich 89 honorowych krwiodawców, którzy oddali w sumie  ponad 40 litrów krwi.  

Akcje krwiodawcze organizowane wspólnie przez NSZZ Solidarność w ZG Sobieski i Klub Honorowych Dawców Krwi przy ZG Sobieski cieszą się dużym zainteresowaniem wśród pracowników ZG Sobieski, aczkolwiek od pewnego czasu w tych akcjach uczestniczą mieszkańcy Jaworzna niezwiązani z ZG Sobieski.

 Akcje te należą do najliczniejszych w Jaworznie. Cieszy to
i pokazuje dużą świadomość ludzi, którzy decydują się na oddanie krwi.

 Ponieważ jeden dawca może oddać zaledwie 450 ml krwi, warto zachęcać do regularnego oddawania krwi. Kobiety mogą oddać krew 4 razy w roku, a mężczyźni 6 razy, nie częściej jednak, niż co 8 tygodni.

Jak przygotować się do oddania krwi? Najważniejsze zjedz lekki niskotłuszczowy posiłek, nie spożywaj alkoholu, powstrzymaj się na kilka godzin od palenia tytoniu. Nie można zapomnieć
o odpowiednim nawodnieniu, przed donacją należy wypić, co najmniej 2 szklanki soku lub wody i oczywiście należy być wypoczętym.

Zapraszamy na kolejne akcje organizowane wspólnie przez NSZZ Solidarność oraz Klub Honorowych Dawców Krwi przy ZG Sobieski. Najbliższa odbędzie się w piątek 27 kwietnia.

Serdecznie zapraszamy.

 

Ustawienia plików cookies