20.06.2014

W DNIACH 14–16 MAJA BR. ODBYŁY SIĘ W KIELECACH JUBILEUSZOWE XX MIĘDZYNARODOWE  TARGI BUDOWNICTWA DROGOWEGO  AUTOSTRADA-POLSKA, NA KTÓRYCH, WZOREM ROKU UBIEGŁEGO, TAURON WYDOBYCIE S.A. WYSTAWIŁ SWOJE PRODUKTY.

Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego to od dwudziestu lat najważniejsze w Polsce miejsce spotkań krajowych i zagranicznych przedstawicieli branży budowlanej. Potężne maszyny, pokazy dynamiczne, konferencje poruszające najważniejsze tematy, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami i przede wszystkim wystawcy, to tylko część z tego co można było zobaczyć w ciągu zaledwie trzech dni targowych.

W tym roku swoją ofertę na powierzchni 11.000 m2 zaprezentowało 485 firm z 21 krajów całego świata, pragnących nawiązać współpracę oraz wprowadzić na rynek nowe produkty, a także porównać własną ofertę z tym co proponuje konkurencja.

Łącznie XX Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA odwiedziło blisko 15.000 zwiedzających, zainteresowanych najnowszymi technologiami i maszynami stosowanymi w branży drogowej i budowlanej.

TAURON Wydobycie, ze swoją ofertą kruszyw skalnych, kolejny raz znalazł się w gronie wystawców, tym razem dzieląc stoisko wspólnie z Kopalnią Wapienia Czatkowice, należącą także do Grupy Kapitałowej
TAURON i będącą również producentem kruszyw o szerokim zakresie zastosowania oraz posiadającą duże doświadczenie na rynku materiałów budowlanych. Praktyka lat ubiegłych pokazała, że tylko posiadając kompleksową i bogatą ofertę handlową kruszyw, mających różnorodne zastosowanie, możliwe jest dotarcie do szerokiego grona potencjalnych klientów.

Stałym elementem Międzynarodowych Targów Budowlanych w Kielcach są liczne konferencje i spotkania. Jednym z takich spotkań, ważnym z punktu widzenia branży górniczej, była otwarta debata, zorganizowana przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie, która dotyczyła ustawy o odpadach wydobywczych. Ustawa ta, wprowadziła pojęcie produktu ubocznego, szczególnie ważnego w przypadku odpadów wydobywczych, które przy posiadaniu odpowiednich parametrów jakościowych mają możliwość utraty statusu odpadów i mogą być wykorzystane między innymi w branży budowlanej, jako równoprawny produkt, porównywalny z innymi kruszywami skalnymi.

 (WB)

Ustawienia plików cookies