12.09.2017

Budowa Zakładu Produkcji Ekogroszków w Jaworznie, jak i prace nad uruchomieniem sklepu internetowego (tauron.pl/Ekogroszek), poprzez który można zakupić Ekogroszki od TAURONA, dobiegły końca.

Na rynku pojawił się nowy produkt – TAURON Ekogroszek, nowe ekologiczne paliwo węglowe w Grupie TAURON, a Ekogroszek JARET plus®, produkt z 10-letnią tradycją na rynku, ujrzał nowe światło. Od teraz Ekogroszki od TAURONA dostępne są zarówno w tradycyjnej, jak i nowoczesnej formie sprzedaży, bezpośrednio od producenta.

Zacznijmy od początku...

Trendy i kierunki rozwoju na rynku węgla w Polsce wskazują, że ekogroszki będą się cieszyć rosnącym zainteresowaniem spośród oferowanych przez producentów rodzajów węgla opałowego. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku TAURON Wydobycie podjął decyzję o budowie Zakładu Produkcji Ekogroszków na terenie Zakładu Górniczego SOBIESKI w Jaworznie. Uruchomiony w sierpniu 2017 roku zakład został wyposażony w nowoczesną, zautomatyzowaną linię do produkcji i konfekcjonowania węgla. Równolegle z prowadzoną inwestycją realizowane były prace nad uruchomieniem sklepu internetowego (tauron.pl/Ekogroszek). Do współpracy zostały zaangażowane inne Spółki w Grupie to jest TAURON Polska Energia, TAURON Sprzedaż, TAURON Obsługa Klienta – w tym CUW-R, CUW-IT. – W odpowiedzi na potrzeby rynku i tym samym chcąc zapewnić Komfort i ciepło w czystej postaci naszym klientom, osiągnęliśmy kamień milowy, który zapisze się w historii Firmy – wyjaśnił Prezes Zarządu Zdzisław Filip - kontynuując dalej, mówił – Za nami rok niezwykle intensywnej pracy w ramach Spółek Grupy. Podziękowania w imieniu swoim, jak i Zarządu TAURON Wydobycie, głównie za Partnerską postawę, chęć ciągłego poszukiwania innowacyjnych Rozwiązań w ramach realizowanego projektu, a także za pomysły głoszone z niezwykłą Odwagą i stanowczością. Nie mam co do tego wątpliwości, że Wartości PRO stanowią o wysokim standardzie Grupy oraz są wiodącym wyznacznikiem naszej kultury organizacyjnej. Dotychczasowe działania zostały uwieńczone zarówno zrealizowanymi już zamówieniami na Ekogroszki od TAURONA, jak i pozytywną reakcją ze strony kupujących.

 Tymczasem teraz…

TAURON Ekogroszek i Ekogroszek JARET plus® można zakupić bezpośrednio w Punkcie Obsługi Klienta Zakładu Produkcji Ekogroszków w Jaworznie (ul. Sulińskiego 2), jak i w sklepie internetowym (tauron.pl/Ekogroszek). Profesjonalna obsługa w zakresie sprzedaży z pewnością udzieli zainteresowanym pełnej informacji w zakresie oferty produktowej. W przypadku sklepu internetowego intuicyjny interfejs przeprowadzi kupującego krok po kroku przez proces złożenia zamówienia, a opcja zapłaty szybkimi płatnościami zapewni komfort użytkowania. Ponadto kupujący są na bieżąco informowani drogą mailową o statusie swojego zamówienia. Dyrektor Piotr Potoniec podkreśla – TAURON Wydobycie w swojej długoletniej działalności produkcyjnej i handlowej wyrobił sobie duże uznanie zarówno wśród odbiorców hurtowych, jak i indywidualnych. Tym samym mamy nadzieję, że inwestycja polegająca na uruchomieniu Zakładu Produkcji Ekogroszków w Jaworznie, oraz otwarciu sklepu interentowego (tauron.pl/Ekogroszek) pozwoli zintensyfikować produkcję i sprzedaż paliw ekologicznych, jakimi są Ekogroszki od TAURONA, tj. TAURON Ekogroszek i Ekogroszek JARET plus®.

 Paleta produktowa w zakresie ekologicznych paliw węglowych TAURON Wydobycie.

TAURON Ekogroszek i Ekogroszek JARET plus® powstają na bazie polskiego węgla produkowanego przez Zakłady Górnicze TAURON Wydobycie, to jest SOBIESKI, JANINA, BRZESZCZE. To paliwa dla wymagających, które zostały przebadane przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla z Zabrza, dzięki czemu uzyskały świadectwa na znak bezpieczeństwa ekologicznego.Wartość opałowa, odpowiednio 26 MJ/kg dla TAURON Ekogroszek i 25 MJ/kg dla Ekogroszek JARET plus®, a także minimalna ilość powstającego w toku spalania popiołu gwarantują efektywne ogrzewanie, niskie zużycie surowca i bezawaryjną pracę urządzeń grzewczych. TAURON Ekogroszek i Ekogroszek JARET plus® przeznaczone są    głównie do spalania w kotłach wyposażonych w automatyczny podajnik do kotłów, zasobnik, oraz palnik retortowy, których parametry odpowiednio ustawione pozwolą docenić niepowtarzalność obu produktów. Paliwa węglowe od producenta sprzedawane są w workach o pojemności 20kg – zarówno w Zakładzie Produkcyjnym Ekogroszki w Jaworznie, jak i poprzez sklep internetowy (tauron.pl/Ekogroszek).

 

Ustawienia plików cookies