04.10.2011

Centralne Zawody Drużyn Ratowniczych o Puchar Prezesa Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego S.A. organizowane na terenie Okręgowej Stacji Ratownictwa Górniczego w Jaworzni odbyły się w dniu 23.09.2011r. Był to turniej organizowany na nowych zasadach. przedsiębiorcy górniczy wyłaniali swoich reprezentantów na zawody centralne w organizowanych przez siebie zawodach eliminacyjnych.

Poszczególnych przedsiębiorców z branży górniczej reprezentowały następujące drużyny: Kompanię Węglową S.A. - KWK Bobrek-Centrum, KWK Jankowice, KWK Sośnica-Makoszowy, KWK Ziemowit, Katowicki Holding Węglowy S.A. - KWK Murcki-Staszic, KWK Wujek i KWK Kazimierz Juliusz, Jastrzębską Spółkę Węglową S.A. - KWK Borynia-Zofiówka i KWK Pniówek oraz Kopalnia Soli Bochnia, Zakład Górniczo Hutniczy Bolesław. W Centralnych Zawodach Drużyn Ratowniczych startowali także reprezentacji Słowacji z kopalń Cigel i Nowaky oraz z Czech z kopalni Ostrava. Południowy Koncern Węglowy reprezentowali ratownicy z Zakładu Górniczego Sobieski i Zakładu Górniczego Janina tworząc wspólnie zastęp ratowniczy. Zastęp był znacznie odmłodzony – nie stratowali ratownicy z Zakładu Górniczego Sobieski, którzy w 2006r w Chinach zwyciężyli w zawodach w pomocy przedmedycznej oraz zdobyli wicemistrzostwo w symulowanej akcji ratowniczej, w 2008r wicemistrzostwo w klasyfikacji końcowej w USA i w Australii w 2010r. mistrzostwo w prowadzeniu akcji na dole kopalni, a zastąpili ich debiutanci!Turniej składał się z czterech konkurencji. W sprawdzianie z wiedzy ratownicy z Południowego Koncernu Węglowego SA zdobyli drugie miejsce z wynikiem 229 punktów na 250 możliwych do zdobycia!Drugą konkurencją była symulowana akcja ratownicza. Najlepszym zastępom w tym z PKW SA na wykonanie tych wszystkich zadań wystarczył czas krótszy niż 5 minut!Trzecią konkurencją był konkurs mechaników sprzętu ratowniczego.Ostatnią było udzielanie pomocy przedmedycznej.

Po  podsumowaniu  wyników  uzyskanych  przez startujące ekipy w czasie całych zawodów sporządzono końcową klasyfikację. Ratownicy Południowego Koncernu Węglowego S.A. zajęli bardzo dobre trzecie miejsce!!! Drużynę PKW S.A. tworzyli : Palkij Zbigniew – zastępowy, Olek Jacek, Cofalik Grzegorz, Szlósarczyk Artur i Radziewicz Krzysztof – ratownicy, Malina Jakub i Śleziak Tomasz – ratownicy rezerwowi, Wojtyła Piotr – mechanik sprzętu ratowniczego oraz Mlostek Ryszard i Poznański Krzysztof – kierownicy drużyny.

 

 

                                                                                  PBI

Grafiki
Ustawienia plików cookies