10.10.2012

Trwa dobra passa ratowników z Południowego Koncernu Węglowego SA. Tym razem odnieśli ogromny sukces w Międzynarodowych Zawodach Drużyn Ratowniczych w Doniecku na Ukrainie.

Konkurencje rozgrywały się w dniach 12-13 września. Ciężka praca, zaangażowanie, hart ducha oraz systematyczne podnoszenie kwalifikacji zawodowych zaowocowała tym, że ratownicy PKW zdobyli 3 z 4 pucharów, jakie przywieziono do kraju (1 puchar przypadł drużynie z KGHM Polska Miedź SA.) Rywalizacja była zacięta i wyrównana jednak to nasza drużyna w składzie: Wiesław Kmiecik, Zbigniew Palkij, Krzysztof Radziewicz, Jacek Olek, Tomasz Śleziak, Piotr Wojtyła, Michał Masiarczyk, Jakub Malina oraz Wojciech Żak była bezkonkurencyjna. Puchary zdobyli – Zbigniew Palkij – złoty, w konkurencji mechanika aparatu oddechowego P30E, Piotr Wojtyła – srebrny, w konkurencji mechanika aparatu oddechowego BG-4, oraz puchar za 3 miejsce zdobyła drużyna startująca w konkurencji udzielania pierwszej pomocy w składzie: Wiesław Kmiecik, Wojciech Żak, Tomasz Śleziak.

 Jest to już kolejny sukces ratowników Południowego Koncernu Węglowego SA, którzy na swoim koncie mają już sukcesy i puchary z Chin za zwycięstwo w udzielaniu pierwszej pomocy oraz 2 miejsce w prowadzeniu akcji ratowniczej, wicemistrzostwo w klasyfikacji końcowej w USA czy zwycięstwo w prowadzeniu akcji ratowniczej na dole w  Australii.  Razem z ekipą ratowników Południowego Koncernu Węglowego SA do Doniecka pojechali także trenerzy: Ryszard Mlostek z ZG Sobieski oraz Krzysztof Poznański z ZG Janina, którzy również w znacznym stopniu przyczynili się do sukcesu.

 

 

 

                                                                                              BW

Grafiki
Ustawienia plików cookies