27.04.2017

W dniach od 21 do 23 kwietnia w Sosnowcu odbyły się wiosenne targi związane z budownictwem, ogrzewnictwem i instalacjami, na których Spółka promowała swoje produkty.

 W ciągu trzech dni na hali Targów Exposilesia w Sosnowcu swoją ofertę zaprezentowało 143 wystawców, a ich stoiska odwiedziło 5000 zwiedzających. Imprezie towarzyszyły liczne ciekawe pokazy, seminaria i porady ekspertów dotyczące energooszczędnego budownictwa oraz nowoczesnych technik ogrzewania. W trakcie targów odbyła się XII konferencja naukowo-techniczna pt. "Kotły małej mocy zasilane paliwem stałym, zmiany w sektorze ogrzewnictwa indywidualnego w Polsce”, na której Dyrektor Piotr Potoniec zaprezentował firmę omawiając jej miejsce w strukturze Grupy TAURON oraz wejście ekogroszków na rynek Polski co wiązało się z tematem konferencji. Oprócz wysokiego poziomu merytorycznego prezentacji wygłaszanych przez uznanych specjalistów w tematyce związanej z redukcją zanieczyszczeń, w tej edycji udział wzięli także współtwórcy "uchwał antysmogowych" w województwach śląskim i małopolskim.

Podczas trwania targów na wielu stoiskach można było zapoznać się z systemami grzewczymi i instalacyjnymi. Targi miały również charakter poradnikowy - były konsultacje architektów oraz fachowców z branży budowlanej. Zwiedzający Targi Sibex chętnie odwiedzali stoisko TAURON Wydobycie S.A. gdzie promowano ofertę handlową Zakładów Górniczych Spółki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się oferowane od 10 lat na rynku, uznane przez klientów ekologiczne paliwa węglowe: Ekogroszek JARET PLUS® i groszek JARET®, przeznaczone do kotłów  z automatycznymi podajnikami. Swoją premierę na targach miał wysokokaloryczny TAURON Ekogroszek spełniający surowe normy ekologiczne, oferowany w sprzedaży internetowej.

Komisja konkursowa pod przewodnictwem dr inż. Ludomira Tuszyńskiego – Prezesa Zarządu Targów Expo Silesia nagrodziła stoisko TAURON Wydobycie S.A. wyróżnieniem za "efektowny sposób prezentacji targowej". Dyplom został wręczony podczas uroczystej gali, na którą zaproszono wszystkich wystawców. To już druga nagroda przyznana naszej Spółce w historii udziału w tej imprezie targowej.

Załącznik Size
exposilesia.JPG 4.86 MB
Ustawienia plików cookies