10.10.2012

W dniach od 15 do 16 września w Sosnowcu oraz od 21 do 23 września w Bielsku-Białej odbyły się jesienne targi związane z budownictwem i instalacjami grzewczymi,
na których koncern promował paliwa węglowe. 

W ciągu dwóch dni na hali Targów Exposilesia w Sosnowcu swoją ofertę zaprezentowało
128 wystawców, a ich stoiska odwiedziło 5 000 zwiedzających. Imprezie towarzyszyły liczne ciekawe pokazy, seminaria i porady ekspertów dotyczące energooszczędnego budownictwa oraz nowoczesnych technik ogrzewania. W kontekście przygotowania domów na zimę na wielu stoiskach można było zapoznać się z systemami grzewczymi i instalacyjnymi. Targi miały również charakter poradnikowy, były konsultacje architektów oraz fachowców w ramach Akademii „Dobrze Mieszkaj”. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się seminaria, których uczestnicy mogli zapoznać się z licznymi projektami nowoczesnych domów. Zwiedzający Targi Sibex chętnie odwiedzali stoisko Południowego Koncernu Węglowego, na którym promowany był ekogroszek JARET PLUS® oraz pozostałe sortymenty produkowane przez Zakłady Górnicze oraz oferowane u naszych Autoryzowanych Sprzedawców. Wręczono setki katalogów, ulotek oraz drobnych upominków.

Tydzień później odbyły się Międzynarodowe Targi Budownictwa oraz Technik Grzewczych „Instal-System” w Bielsku-Białej. Podczas pierwszego dnia Targów miała miejsce "Giełda Korporacyjna", dedykowana firmom poszukującym kontaktów oraz partnerów zagranicznych, ponadto, pojawiła się "Wyspa Nowości", prezentująca innowacyjne produkty i technologie budowlane jak również instalacyjne oraz konferencje prowadzone przez ekspertów ogrzewnictwa domowego. Dużo miejsca na hali targowej oraz na ternach zewnętrznych było poświęcone nowoczesnym kotłom retortowym, liczne grono znanych producentów doradzało zwiedzającym, jaki model wybrać oraz sposób jego montażu. Wiele pochwał od wspomnianych producentów zyskał prezentowany na naszym stoisku ekogroszek JARET® oraz JARET PLUS®, podkreślano korzystną cenę w stosunku, do bardzo dobrej jakości. Swoje paliwa węglowe prezentowała także Kompania Węglowa S.A.
Wielu gości obecnych na hali oczekiwało finału konkursu dla zwiedzających, jednym ze sponsorów nagród był nasz Koncern. Jesienne Targi „Instal-System”były największym w południowej Polsce wydarzeniem branży sektora instalacyjnego, które niezmiennie cieszą się zaufaniem profesjonalistów licznie odwiedzających ich kolejne edycje. Hale targową w Bielsku odwiedziło ponad 6.000 zwiedzających z Polski, Czech i Słowacji. Swoją ofertę zaprezentowało 150 firm.

(AT)

Grafiki
Ustawienia plików cookies