10.08.2017

Tour de Pologne jest bez wątpienia świętem dla miłośników kolarstwa. Przez niemal tydzień (29 lipiec – 4 sierpień) zawodnicy dostarczali nam ogromnych wrażeń i zbudowali niesamowitą sportową atmosferę. Wielokrotnie zdołali podbić nasze serca i zawładnąć naszą uwagą pokonując kolejne etapy wyścigu.

To największe kolarskie wydarzenie w naszym kraju stało się również okazją do zaprezentowania przez TAURON, jednego ze sponsorów wyścigu, nowego produktu TAURON Ekogroszek. Obok przeżywania sportowych emocji zainteresowani dowiedzieli się o otwarciu Zakładu Produkcji Ekogroszków w Zakładzie Górniczym SOBIESKI w Jaworznie, gdzie można również zakupić paliwa ekologiczne, jakimi są ekogroszki.

START w Jaworznie. Po roku przerwy do miasta wrócił kolarski peleton Tour de Pologne.

W poniedziałek 31 lipca Jaworzno żyło startem kolarzy III etapu 74. edycji wyścigu kolarskiego, liczącego łącznie 161 km, którzy zmierzali w kierunku Szczyrku. Start ostry na ulicy Piłsudskiego poprzedził start honorowy z jaworznickiego rynku. Tego dnia na kibiców czekało mnóstwo atrakcji. TAURON jako sponsor wyścigu przygotował sporo niespodzianek dla najmłodszych, a także kibiców kolarstwa. Miasteczko TAURONA cieszyło się dużym zainteresowaniem. Kolarzom kibicowali również pracownicy firmy TAURON Wydobycie, spółki w Grupie TAURON, której siedziba znajduje się w Jaworznie. Tego dnia staliśmy się częścią tego emocjonującego wyścigu. Warto zwrócić uwagę na fakt, że Tour de Pologne zagości w Jaworznie również w 2018. Władze miasta wynegocjowały prawo do organizacji startu jednego z etapów w przyszłym roku.

PREMIA SPECJALNA TAURONA w Żarkach.

Walka kolarzy o Premię rozegrała się 1 sierpnia podczas najdłuższego IV etapu Tour de Pologne, który rozgrywał się na trasie Zawiercie-Zabrze.Mieszkańcy Żarek oraz okolicznych miejscowości tłumnie zgromadzili się wzdłuż trasy przejazdu kolarzy. Kolumna pojawiła się około godziny 14.50. Premia Specjalna TAURONA zlokalizowana była na skrzyżowaniu ulicy Struga i Astronautów. Czesław Lang, wicemistrz olimpijski oraz dwukrotny medalista szosowych mistrzostw świata, witał się z kibicami w Żarkach podczas przejazdu kolumny reklamowej i zagrzewał do dalszego kibicowania. Emocji sportowych było wiele. Premię Specjalną TAURONA wygrał reprezentant TEAM CCC SPRANDI POLKOWICE Jan Tratnik. Nagrodę na mecie wyścigu wręczył wiceprezes zarządu TAURON Wydobycie SA Janusz Czarnecki, który gratulował zwycięzcy i dziękował za kolarskie emocje, które peleton dostarczył wszystkim zebranym podczas najdłuższego w całym wyścigu etapu.

 
Ustawienia plików cookies