23.12.2016

 Już po raz piąty (od 2012 roku) pracownicy  TAURON Wydobycie wzięli udział w akcji Szlachetna Paczka. Wsparcie dało dwóm rodzinom nadzieję na lepsze jutro, impuls do działania oraz świadomość, że w trudnej sytuacji nie są sami.Szlachetna Paczka buduje mosty między ludźmi, którzy są w potrzebie, z osobami które chcą pomagać. Ułatwia dotarcie do najbiedniejszych rodzin w całej Polsce.

Zaczęło się od paczek dla biednych rodzin, których nie stać było na godne i radosne święta Bożego Narodzenia. To już XVI edycja Szlachetnej Paczki. To projekt, który pomaga potrzebującym w taki sposób, aby sami zaczęli sobie radzić w życiu. W Szlachetnej Paczce pomoc odpowiada na konkretne potrzeby danej rodziny, dlatego jest w stanie faktycznie zmienić jej trudną sytuację.

Szlachetna Paczka połączyła w tym roku 750 970 Polaków, a wartość pomocy przekazanej w paczkach sięgnęła 47 milionów złotych. Pomoc otrzymało 18 960 potrzebujących rodzin.

Pomocą udało się objąć dwie rodziny wybrane z obszarów działania Zakładów Górniczych TAURON Wydobycie. Wszystkie prośby rodzin zostały spełnione.

Dzięki  wielkiemu zaangażowaniu pracowników zebrano nie tylko środki finansowe, ale i materialne, dzięki którym mogliśmy przygotować prezenty dla dwóch rodzin i w sobotnie przedpołudnie 10 grudnia 2016r. zawieść do magazynów Szlachetnej Paczki. Łączna wartość przekazanych paczek wyniosła ok.  4 500,00 złotych.

Kilka słów o rodzinie pierwszej

Pani Agnieszka (37l.) samotnie wychowuje dwóch synów.Trudna sytuacja rodziny wynika z problemów zdrowotnych. Pani Agnieszka jest po pięciu udarach i ma problem z poruszaniem się. Starszy syn cierpi na zanik nerwu wzrokowego i grozi mu w niedługim czasie całkowita utrata wzroku. Młodszy syn ma wadę wymowy. Ojciec dzieci odszedł od nich kilka lat temu i nie utrzymuje z nimi kontaktu.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki

Gdy dojechaliśmy na miejsce i zaczęliśmy wnosić paczki przy wejściu przywitała nas rozpromieniona, ale i  nieco przestraszona pani Agnieszka,  a lekko onieśmieleni i zaintrygowani całą sytuacją chłopcy czekali grzecznie, aż wniesiemy wszystkie paczki. I zaczęło się JChłopcy  z wielkim zapałem zaczęli kolejno rozcinać pięknie zapakowane prezenty. Zachwytom nie było końca. - Naprawdę z głębi serca dziękujemy za otrzymaną pomoc, nie spodziewaliśmy się aż tulu rzeczy. Jesteśmy tacy szczęśliwy.  Od teraz nasz dom będzie ciepły. – Opał, który otrzymaliśmy, po prostu  nie marzyłam o takim prezencie. Zapamiętam to do końca życia - powiedziała pani Agnieszka.

Kilka słów o rodzinie drugiej

Pani Kasia (40l.) samotnie wychowuje dwójkę dzieci. Jest wykształconą kobietą, jednak życie zdążyło ją przykro doświadczyć. Mąż stosował przemoc wobec rodziny. Pewnego dnia pani Kasia była zmuszona do ucieczki (pod ochroną policji) z rodzinnego domu.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki

Pani Kasia była bardzo zaskoczona zawartością pudełek, powtarzała, że paczka przeszła jej najśmielsze oczekiwania. Córka  z wypiekami na twarzy pokazywała mamie kurtkę oraz zaproszenie na jazdę konną, a na zestaw stworzenia własnych perfum otwarła szeroko oczy i zaczęła powtarzać "Łał, Mamo patrz!". Syn był onieśmielony tak dużą ilością rzeczy, nieśmiało otwierał prezenty i starał się ukryć wzruszenie.

 Szlachetna Paczka trafiła do rodzin wybranych z obszarów działania Zakładów Górniczych TAURON Wydobycie, które znalazły się w trudnej sytuacji. Miała zmotywować i pokazać, że są ludzie gotowi pomóc.

Świąteczna Paczka dla Rodziny z Trzebini

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas dla rodzin, ale również dobry czas, aby poczuć radość dzielenia się i pomagania potrzebującym.

Aktualna sytuacja wielu rodzin jest naprawdę bardzo trudna, dlatego w tym okresie pomogliśmy także rodzinie z Trzebini, w której wychowuje się trójka dzieci: dziewczynka w wieku 17 lat oraz dwóch chłopców w wieku 13 i 15 lat. Ojciec rodziny pobiera rentę, ponieważ jest niepełnosprawny po wypadku, matka – nie pracuje z uwagi na bardzo zły stan zdrowia. Rodzina żyje naprawdę w trudnych warunkach mieszkaniowych. Chcieliśmy podarować tej rodzinie choć odrobinę szczęścia.

Na prośbę Stowarzyszenie SIERSZA w Trzebini, które corocznie przygotowuje paczki świąteczne dla wybranych wielodzietnych rodzin z Trzebini, wskazanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, wsparliśmy akcję przekazując bony żywnościowe, oraz gotówkę na zakup żywności i kosmetyków do pielęgnacji ciała, środków czystości.

Wszystko to było możliwe właśnie dzięki Pracownikom TAURON Wydobycie.  Tegoroczne święta z pewnością będą wyjątkowe dla tej rodziny.

Grafiki
Ustawienia plików cookies