15.09.2016

Zapoczątkowane przez Koło PZW nr 90 „Janina” przy TAURON Wydobycie S.A. w Libiążu, zawody wędkarskie o Puchar Prezesa TAURON Wydobycie S.A. odbyły się 10 września br. nad stawem Lasówka. Zawody przyciągnęły w tym roku 30 aktywnych wędkarzy oraz ich rodziny.

- Zawody to połowy rekreacyjne, gdzie spotykamy się ze zdrową rywalizacją, świetną zabawą i z ćwiczeniem własnych umiejętności. – komentuje Mirosław Lipowski - Prezes Koła Wędkarskiego PZW 90 „Janina”.

To również czas na zawodową integrację gdyż członkami Koła działającego od wielu lat przy Zakładzie Górniczym Janina w Libiążu są obecni pracownicy kopalni, a także emeryci i renciści wraz ze swoimi rodzinami. – Fakt, że Prezes Zarządu Spółki, Pan Zdzisław Filip objął patronatem wydarzenie, nie tylko je uświetnia, ale również podkreśla jego górniczy charakter – od początku swojego istnienia, koło PZW nr 90 jest związane z ZG Janina. – mówi Mirosław Lipowski – Jesteśmy wdzięczni i z tego miejsca serdecznie dziękujemy.

Tegoroczni laureaci mogli poszczycić się nie lada wynikami – pierwszy na podium był Jacek Cora z wynikiem 6 450 punktów, tuż za nim plasował się Piotr Klupa  - 6 410 punktów, miejsce trzecie przypadło Adamowi Wójcikowi – 5 930 punktów.

Chociaż to dopiero druga edycja zawodów wędkarskich o Puchar Prezesa TAURON Wydobycie S.A., członkowie Koła już dzisiaj żywią nadzieję, że wydarzenie na stałe wpisze się  w kalendarz wędkarskich zmagań w Libiążu.

 

 

Ustawienia plików cookies