30.04.2015

TAURON Wydobycie jako pierwsza ze spółek węglowych w kraju uruchamia sprzedaż węgla w ramach programu Karty Dużej Rodziny.

Dzięki Karcie jej posiadacze mogą skorzystać z 3% rabatu przy zakupach węgla w Punktach Obsługi Klienta Zakładów Górniczych TAURON Wydobycie SA  tj. ZG SOBIESKI w Jaworznie i ZG JANINA w Libiążu.

Z rabatu mogą skorzystać klienci indywidualni – członkowie rodzin wielodzietnych identyfikujących się Kartą Dużej Rodziny z przeznaczeniem do zużycia we własnym gospodarstwie domowym. Rabat jest dostępny przy jednorazowym zakupie do 6 ton węgla, a zakupów można dokonywać więcej niż jeden raz.

Posiadacz Karty jest zobowiązany przedłożyć Kartę Dużej Rodziny osobiście lub jej kserokopię za pośrednictwem kierowcy odbierającego w jego imieniu węgiel, zgłaszającemu się do Punktu Obsługi Klienta. Pracownik POK sprawdza ważność Karty Dużej Rodziny oraz dane właściciela Karty.

Warto pamiętać, że pełnomocnictwa dla kierowcy oraz oświadczenie do celów akcyzowanych składane są niezależnie.

W kwietniu br. miało miejsce podpisanie umowy z Ministrem Pracy i Polityki Społecznej i tym samym przyznanie tytułu Partnera TAURON Wydobycie w ramach Karty Dużej Rodziny. Na tej podstawie Punkty Obsługi Klienta Zakładów Górniczych TAURON Wydobycie SA zostały opatrzone logo "Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny".

Tytuł partnera inicjatywy Karty Dużej Rodziny to dla TAURON Wydobycie możliwość nie tylko konkretnego wsparcia rodzin wielodzietnych, ale i doskonała okazja podkreślenia znaczenia jej funkcjonowania w społeczeństwie. Mam nadzieję, że oferta na zakup polskiego węgla produkowanego przez Zakłady Górnicze TAURON Wydobycie (ZG Sobieski oraz ZG Janina) dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny spotka się z zainteresowaniem – wyjaśnia Wiceprezes Zarządu ds. Handlowych TAURON Wydobycie Wojciech Rorot.

 Karta Dużej Rodziny stanowi jeden z instrumentów polityki rodzinnej państwa, która została stworzona, aby wesprzeć budżety rodzin obciążonych kosztami utrzymania wielodzietnej rodziny (rodziny z trojgiem lub więcej dzieci). Z danych GUS wynika, że rodziny wielodzietne w Polsce to 3,4 mln osób.

Załącznik Size
Karta Dużej Rodziny plakat 1.52 MB
Ustawienia plików cookies