14.03.2013

W dniach od 22 do 24 lutego w Sosnowcu oraz od 1 do 3 marca w Łodzi odbyły się wiosenne targi związane z budownictwem ogrzewnictwem i instalacjami,
na których nasz Koncern promował paliwa węglowe.

 

 W ciągu trzech dni na hali Targów Exposilesia w Sosnowcu swoją ofertę zaprezentowało
210 wystawców, a ich stoiska odwiedziło 8 000 zwiedzających. Imprezie towarzyszyły liczne ciekawe pokazy, seminaria i porady ekspertów dotyczące energooszczędnego budownictwa oraz nowoczesnych technik ogrzewania. W trakcie targów odbyła się konferencja naukowo-techniczna pt. „Kotły małej mocy zasilane paliwem stałym”, na której Dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży PKW SA - Piotr Potoniec zaprezentował firmę omawiając jej miejsce w strukturze Grupy TAURON oraz ofertę handlową Spółki. Podczas trwania targów na wielu stoiskach można było zapoznać się z systemami grzewczymi i instalacyjnymi. Targi miały również charakter poradnikowy - były konsultacje architektów oraz wykonawców. Zwiedzający Targi Sibex chętnie odwiedzali stoisko, na którym PKW prezentował własne produkty w tym paliwo JARET®, a także ekogroszek JARET PLUS® oraz pozostałe sortymenty produkowane przez Zakłady Górnicze, a oferowane u naszych Autoryzowanych Sprzedawców. Drugiego dnia targów obradowała specjalna komisja, która uhonorowała wystawców za najbardziej innowacyjne produkty. Docenione zostało nasze stoisko, które otrzymało wyróżnienie za nowoczesny sposób prezentacji.

 

Tydzień później w nowo otwartej Hali Międzynarodowych Targów Łódzkich odbyła się
20-sta jubileuszowa edycja targów Interbud. Uroczystego otwarcia dokonał Wiceminister Infrastruktury Piotr Styczeń oraz Wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk. Na targach 350 firm zaprezentowało swoje produkty i technologie budowlane. Swoje stoiska wystawowe mieli producenci i dystrybutorzy kotłów retortowych.  Akcentowali oni potrzebę zwiększania produkcji paliw ekologicznych takich jak prezentowany przez Koncern ekogroszek JARET PLUS®.  Uwaga targowych gości skupiała się na nowościach. Pojawiły się technologie, które na łódzkich targach miały swój debiut. Targową premierą były na przykład, inteligentne systemy ogrzewania - instalacje wyposażone w system czujników, pozwalających na zapewnienie całodobowego ciepła w domu w ciągu jedynie ośmiogodzinnej pracy grzejników.
Wiosenna edycja Targów Interbud w Łodzi zyskała miano drugich po targach poznańskich Budma największych targów budownictwa w Polsce pod względem liczby wystawców, powierzchni oraz ilości zwiedzających, a tych było ponad 20 000.

 

 (AT)

Grafiki
Ustawienia plików cookies