14.06.2016

Już po raz czwarty TAURON Wydobycie przyłączył się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i zaproponował organizatorom tej społecznej akcji  licytację zjazdu w ZG Janina i ZG Sobieski.

Aukcję zorganizował jaworznicki sztab przy gazecie „Co Tydzień” w Jaworznie.

 Zwycięzcami licytacji zjazdu w ZG Janina w Libiążu  zostali   Katarzyna Kwaśna i  Piotr Sobczyk. Do Libiąża przyjechali 5 maja br.  z Bielska-Białej. Przyciągnęła nas przede wszystkim ciekawość i chęć przeżycia niezapomnianej przygody. Domyślamy się, że będzie brudno, głośno i że się zmęczymy- mówili przed zjazdem.

Wraz z ekipą telewizyjną z Jaworzna „Telewizja dla Ciebie”, która towarzyszyła  gościom, zwiedzili kopalnię i zapoznali się z tajnikami zawodu górnika. W ZG Janina gości przywitał Dyrektor Techniczny Witold Kasperkiewicz, po czym przedstawiona została krótka historia i najważniejsze informacje dotyczące kopalni. Po obowiązkowym przeszkoleniu dotyczącym zagrożeń i stosowania sprzętu ucieczkowego cała grupa udała się na lampownię i do łaźni, aby przygotować się do zjazdu na dół. Wycieczka zorganizowana była do poziomu 350m, do ściany 150.

 Przed zjazdem Katarzyna Kwaśna i Piotr Sobczyk  mieli tylko pewne wyobrażenia o pracy górników. Nie myślałem, że będzie tak ciepło, i że będzie tak mało miejsca na tej ścianie, że trzeba będzie chodzić prawie na czworakach. Byłem zdziwiony- stwierdził Piotr Sobczyk. Pomysł licytacji zjazdu jest super. Było to dla nas niezapomniane przeżycie- dodał.

Czekamy jeszcze na gości, którzy wylicytowali zjazd  w ZG Sobieski.

.

Grafiki
Ustawienia plików cookies