17.09.2006
15 września wyłoniono laureatów okręgowego szczebla XIII edycji konkursu Państwowej Inspekcji Pracy „Pracodawca- organizator pracy bezpiecznej”. Południowy Koncern Węglowy SA otrzymał II nagrodę w kategorii „Zakłady pracy zatrudniające powyżej 250 pracowników”.
Prezes Zarządu Południowego Koncernu Węglowego SA Andrzej Szymkiewicz wraz z Wiceprezesem Zarządu, Dyrektorem ds. Pracy Tadeuszem Bożkiem, odebrali nagrodę z rąk Bożeny Borys – Szopy – Głównego Inspektora Pracy, Teresy Różańskiej– Okręgowego Inspektora Pracy w Katowicach oraz Wojciecha Bradeckiego- Prezesa Wyższego Urzędu Górniczego.
„Górnictwo to branża, która ze względu na obszar prowadzanej działalności nie należy do najbezpieczniejszych. W Południowym Koncernie Węglowym SA dokładamy jednak wszelkich starań, by stworzyć naszym pracownikom możliwie jak najlepsze i najbezpieczniejsze warunki pracy - zapewnia prezes Szymkiewicz- chodzi przecież o zdrowie i życie ludzi, tym bardziej nagroda ta jest dla nas cenna”.
Celem konkursu jest promowanie najlepszych praktyk w zakresie bezpieczeństwa i ochrony pracy oraz inspirowanie pracodawców do tworzenia bezpiecznych i ergonomicznych miejsc pracy. Aby firma mogła wziąć udział w tym prestiżowym konkursie, musi spełnić szereg  warunków, jakie zostały postawione przez PIP. Oceniane jest nie tylko przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa pracy i BHP, ale również działalność systemowa na rzecz ochrony pracy.
 
Ustawienia plików cookies