22.09.2014

W dniach 6-12 września 2014 roku odbyły się w Bytomiu IX Międzynarodowe Zawody Ratownictwa Górniczego, w których wzięli udział reprezentując TAURON Wydobycie S.A., ratownicy z Zakładów Górniczych Sobieski i Janina.

Zastęp Black Gold stanął do rywalizacji z ponad 20 drużynami z całego świata, prowadząc zmagania w pięciu punktowanych oddzielniekonkurencjach: symulowanej akcji ratowniczej, umiejętności mechaników sprzętu ratowniczego oraz mechaników sprzętu pomiarowego, udzielania pierwszej pomocy medycznej oraz teście wiedzy.

Medalowy Zastęp Ratowników Tauron Wydobycie S.A.  tworzą: kierownik Kopalnianej Stacji Ratownictwa Górniczego( KSRG) ZG Sobieski Wiesław Kmiecik i Krzysztof Poznański– Kierownik KSRG ZG Janina  oraz Paweł Barański – kapitan, pierwsza pomoc,Aureliusz Filipczyk – mapowy, łączność, pierwsza pomoc Krzysztof Radziewicz – ratownik, pierwsza pomoc,Tomasz Śleziak – ratownik, pierwsza pomoc, Zbigniew Palkij – ratownik, mechanik, Piotr Wojtyła – mechanik,Łukasz Łobodziński – pierwsza pomoc,Wojciech Siciarz – kierownik bazy, pomiarowiec,Michał Masiarczyk – asystent kierownika akcji.

Ratownicy z TAURON Wydobycie w kategorii Pomoc przed medyczna zajęli drugie miejsce.

 W kategorii Mechanik aparatowy Piotr Wojtyła  zajął  pierwsze miejsce  przy Aparacie typu BG-4 Plus   oraz drugie miejsce przy Aparacie  typu W-70.

Zbigniew Palkij  zajął pierwsze  miejsce  przy Aparacie typu P-30Ex. 

W kategorii Test wiedzy Ratownicy TAURON Wydobycie znaleźli się wsród jedenastu  zastępów, które rozwiązały bezbłednie test.

Podobnie, jak w ubiegłych latach, tak i tym razem, kilkudniowe zmagania wyłoniły  zwycięzców w ramach każdej z pięciu konkurencji rozegranych zgodnie
z międzynarodową formułą. Rywalizacja nie jest jednak najważniejszym przesłaniem tego wydarzenia. Zawody to doskonała okazja do międzynarodowej integracji środowiska ratowników górniczych. Spotkania te są platformą wymiany zawodowych i praktycznych umiejętności. Wreszcie, służą podniesieniu kwalifikacji oraz poznaniu nowych technik prowadzenia działań ratowniczych.

 Członkowie drużyny ratowniczej działającej w TAURON Wydobycie S.A. mogą od lat poszczycić się wieloma sukcesami o randze mistrzostw świata. Już w 2006 roku wrócili
z Chin z mistrzostwem świata w udzielaniu pomocy poszkodowanym, i wicemistrzostwem w konkurencji symulowanej akcji ratowniczej. Dwa lata później, ze Stanów przywieźli srebro uzyskane w łącznej klasyfikacji. Ustąpili wtedy miejsca tylko Australii, która podjęła się organizacji kolejnych zawodów. W 2010 roku na antypodach nasza drużyna wykazała się sprawnością, kondycją i zdolnościami koordynowania działań – zdobyli pierwsze miejsce w konkurencji symulowanej akcji ratowniczej. Również z rozegranych w Doniecku na Ukrainie, w 2012 roku VIII Międzynarodowych Zawodów Zastępów ratowniczych przywieźli do Polski trzy puchary – za pierwsze miejsce w kontroli
i przygotowaniu aparatu P-30 oraz drugie miejsce w aparacie BG-4. Brąz wywalczyli podczas udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym.

Ratownicy reprezentujący TAURON Wydobycie S.A., Spółkę wchodzącą w skład jednego z największych producentów energii elektrycznej – Grupy TAURON,  przyzwyczaili nas już do cyklicznego świętowania międzynarodowych sukcesów. Po raz kolejny udowadniają, że zdobyte wieloletnie doświadczenie oraz umiejętności wykonywanego, odpowiedzialnego i trudnego zawodu ratownika górniczego, procentuje kolejnym sukcesem podczas zawodowej rywalizacji.

                                                                                             

Załącznik Size
Ratownicy TAURON Wydobycie -1.JPG 4.81 MB
Ustawienia plików cookies